Manifestacja przeciw starszym ziemskim okręgu przemyskiego

Franciszek Sobieszczański w imieniu Michała Wiszniewskiego wojskiego czernihowskiego, pisarza grodzkiego przemyskiego, komisarza wyznaczonego przez sejmik wiszeński do przeprowadzenia kalkulacji przychodów i rozchodów pogłównego żydowskiego, manifestuje przeciw Lejzorowi Lewkowiczowi z Przeworska [marszałkowi], Koplowi Husakowskiemu wiernemu, Binaszowi Jarosławskiemu wiernemu, Józefowi Markowiczowi, Hyrszkowi Korzennikowi z Jarosławia, Lewkowi Moszkowiczowi z Kańczugi, Mendlowi Sośnickiemu, Lewkowi Wysockiemu, Nossena Mościckiemu, Izraelowi Lewkowiczowi, Berkowi Dawidowiczowi z Dobromila, także Hyrszowi arendarzowi z Węgierki, Zachariaszowi Moszkowiczowi z Przeworska w sprawie niestawienia isię (pomimo trzech uniwersałów) dla przeprowadzenia kalkulacji w wyznaczonych miejscach, tj. Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku, Radymnie.

Zespół: Księgi grodzkie przemyskie (Fond 13)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 13, op. 1, sp. 502, s. 2646-2648
Data wytworzenia: 03.11.1716
Miejsce powstania: Przemyśl